Brusinky v čokoládě se skvěle hodí při sportu, ve škole, v práci i na cestách

Máte rádi sladkou chuť a přemýšlíte nad tím, čím nahradit nezdravé sladkosti z regálů v obchodech? Vyzkoušejte tradiční pochoutku, která se prodává zejména na tržnicích, anebo v prodejnách zdravé výživy – sušené ovoce a ořechy. Když smícháte tyto dvě složky dohromady, vznikne velmi pestrá, chuťově výrazná a hlavně zdravá pochoutka, kterou si můžete klidně dopřát každý den. Můžete ji nabídnout dětem i dospělým a máte jistotu, že to není žádný syntetický výrobek s obsahem celé řady přidaných nežádoucích látek.

keřík brusinek

Jednou z poptávaných, chutných a výživných dobrot v sortimentu sušeného ovoce jsou brusinky neboli klikva. Jsou zdrojem antioxidantů, vitamínů a dalších látek, jako jsou proanthocyanidiny, které působí antibakteriálně, takže chrání organismus před zánětlivými, infekčními procesy, zejména v souvislosti se zažíváním a infekcí močových cest.

plody brusinek

Kombinujte je s jiným ovocem

Brusinky v čokoládě Veselá veverka nebo samostatné sušené brusinky jsou vynikající pochoutkou právě při příležitostech, kde se uplatní trvanlivé potraviny bez konzervantů a dalších chemikálií. Obsahují totiž sacharidy, které samy o sobě jako konzervant působí, a tak je lze snadno mít po kapsách v nějakém sáčku nebo plastovém kelímku, spolu s oříšky.

Brusinky jsou zvláště chutné s čokoládou, protože obsahují zdraví prospěšné organické kyseliny, které spolu s čokoládovým aroma vytváří skvělou kombinaci, ideální pro posezení u televize, při sportu, na cestách, v práci nebo ve škole, zkrátka všude, kde si chcete pochutnat a zároveň udělat něco pro své zdraví.

Výhodné je brusinky kombinovat ještě s dalšími druhy ovoce a s oříšky, neboť by se neměly jíst ve velkém množství kvůli kyselině šťavelové, která může částečně blokovat vstřebávání vápníku v krvi, ale to by se týkalo situací, kdy byste na posezení snědli třeba půl kila brusinek.