Nejen chemií lze udržovat požadovanou kvalitu vody v bazénech

Dobrá zpráva pro všechny, kteří bazénovou vodu již nechtějí upravovat pomocí přípravků s obsahem chemie. Lze to provádět mnohem šetrnějším a příjemnějším způsobem.

V dnešní době se k udržování kvality vody v bazénu či vířivce využívají nejrůznější chemické přípravky v mnoha podobách. Nejrozšířenější pak jsou ty s obsahem chloru. Mnoha lidem však vadí typický zápach a u citlivých jedinců hrozí podráždění kůže a kožní reakce. Je tak pochopitelné, že se tomu snažíme vyhnout a je skvělé, že existují i šetrnější alternativy.
Mořská sůl https://www.chlorito.cz/morska-sul představuje přesně tu alternativu, kterou hledáte. Není to však tak jednoduché. Nelze ji použít bez salinizační jednotky. Bez ní by mohla některé části bazénového příslušenství poškodit, zvláště ve vyšších koncentracích, a způsobit jejich korozi.

Kvalitní produkty nejen pro váš bazén

Pokud se pro její využití rozhodnete, k dispozici máte velmi kvalitní produkty. Vybrat si můžete především následující tři výrobky.
· Mořskou sůl získanou v Chorvatsku, kterou lze použít pro úpravu vody v bazénech, vířivkách nebo vanách.

· Mořskou sůl Margherita z Itálie. Díky způsobu výroby a úpravy své využití najde pro úpravu vody v bazénech, ale lze ji využít i k přípravě pokrmů.
· Mořskou sůl Vatel z Portugalska. Jedná se o nejkvalitnější a nejčistší produkt na trhu v BIO kvalitě.
Podrobnější informace o jednotlivých produktech a přehled dostupných balení si prohlédněte.

Všechny tyto jmenované druhy lze však stejně snadno použít i do obyčejné vany pro přípravu solných koupelí v pohodlí domova. Taková koupel má velmi příznivý zdravotní a regenerační účinek na celé naše tělo.
Při dávkování se řiďte pokyny výrobce, obvyklé je použití 3 až 5 kg na 1000l vody. V případě, že chcete používat menší koncentrace, je pak nutné používat ještě běžné chemické prostředky pro údržbu požadované kvality bazénové vody. Pokud p