Odpočiňte si při stěhování


Odpočinout si při stěhování, je to vůbec reálné? Vždyť je to jedna z nejnáročnějších činností, kterou paní Zita Kabátová svérázně okomentovala ve filmu Kulový blesk výrazem: „lepší je vyhořet“. Berte její slova trochu s nadsázkou, navíc byla pronesena ve filmu a v době, kdy neměli stěhováci k dispozici takovou techniku. Dnes jsou na tom stěhovací firmy podstatně lépe a navíc je na Internetu k dispozici mnoho osobních zkušeností, s nimiž se můžete některým situacím vyhnout. Jak si tedy efektivně odpočinout v průběhu levného stěhování v Praze odnesto.cz, a jak si počínat, abyste se vyhnuli stresu?

krabice na stěhování

Začněte s přípravami šest týdnů před stěhováním a balte věci postupně – kdo se domnívá, že vše zvládne za víkend, bude pod silným tlakem a může i onemocnět. Na takovéto postupy raději zapomeňte, stěhovací firmu si objednejte v šestitýdenním předstihu a balte věci tak, abyste tomuto procesu věnovali maximálně hodinu denně. Víc ne! Každý den sbalte jednu, dvě krabice a věnujte se pak odpočinku a zábavě. Bude to mnohem lepší, než nárazové balení věcí den před stěhováním, kdy se ani pořádně nevyspíte a ráno začne ten kolotoč nanovo.

balení věcí před stěhováním

Nábytek si nechte demontovat a smontovat od stěhováků – rozmontování nábytku patří k nejobtížnějším fázím stěhovací procedury a možná se vám vyplatí nechat rozebrat větší kusy stěhovací firmou. Ta je navíc pojištěná, takže se nemusíte obávat nějakého průšvihu, a vy alespoň budete mít spoustu času na to ostatní – zejména administrativní záležitosti.

Jestliže vám stěhovací firma rozebere nábytek a postará se o kompletní přesun věcí, na vás kromě balení věcí zbude pouze administrativa. Tu také vyřizujte postupně, nikoli naráz, abyste se nedostali do situace, že se z toho náporu budete hroutit. Jeden den si vyřiďte nový občanský průkaz, další den řidičák a techničák od auta, další dny nájemní smlouvu a další dny přepis energií. Takto postupujte i u všech ostatních položek a na jeden den si vždy vyhraďte pouze jedinou administrativní věc.