Plánování při podnikání


Efektivní využití času

Když pracujeme na vlastní noze, tak do svého projektu musíme mnohdy vkládat dost času, takže to není jen tak. Když ho budeme investovat do něčeho nerozumného, tak to pravděpodobně moc dobré výsledky nepřinese. Navíc je dobré si věci dobře rozvrhnout, abychom byli produktivní a stihli jsme toho co nejvíce.

plánování v kalendáři

K takovému základnímu plánování postačí takový Google kalendář, protože do něj si můžeme dávat všechny časy schůzek a dalších důležitých událostí. Případně si k nim nezapomeňte nastavit upozornění, aby Vás dostatečně dopředu elektronika na danou událost upozornila. Je tu možnost dávat sem i pravidelné časové bloky, během kterých třeba chodíme na oběd, takže si zde nebudeme nic plánovat. Tato aplikace se dá propojit s Google Keep, takže můžeme mít kalendář i poznámky vždy po ruce. Diář u sebe nosí málokdo, ovšem u mobilního telefonu je v dnešní době situace jiná.

ERP systém

Jestliže vlastníme větší firmu tak zde už je plánování složitější, protože se jedná klidně o větší projekty či zakázky, do kterých se zapojuje mnoho zaměstnanců, takže to chce propracovaný systém, který označujeme jako ERP. Ten může být propojen i s dalšími systémy, které ve firmě používáme, takže pomocí ERP máme srozumitelný přehled, což šetří čas i starosti. Vzhledem k tomu, že každá firma má trochu jiné působení a vnitřní postupy, takže výběru musíme věnovat jistý čas. Jak vybrat ERP systém?

programování na notebooku

Lepším řešením místo hledání nějakého univerzálnějšího může být nechat si naprogramovat pro svou firmu vlastní. Softwarový inženýr s Vámi vše projde, aby v systému nic nechybělo a fungoval dle našich představ. Samozřejmě výroba na míru něco stojí, protože systém je už softwarově dost složitý, ale je to investice, která nás může zase posunout dále. Samozřejmě musíme se systémem musíme seznámit i naše zaměstnance.