Putování po evropských stadionech

Fotbalový fanoušek už dávno nesedí pouze doma na gauči či na stadionu svého oblíbeného domácího klubu. Ne, v současnosti je moderní se za fotbalem vydávat klidně přes celou Evropu. A nejen za fotbalem jako takovým. Když už jste v nějakém velkém městě kopané, nesmíte si nechat ujít tu příležitost navštívit místní svatostánek tohoto skvělého sportu. Nebojte se, že byste museli zírat jen zvenčí. Na místa, která jste byli zvyklí vídat pouze na obrazovkách při přenosech z Ligy mistrů, se nyní dostanete stejně snadno jako například do muzea. No jo, ale které stánky opravdu stojí za prohlídku? Tady je výčet těch nejkrásnějších.
allianz aréna

Camp Nou, Barcelona, FC Barcelona

Začínáme tím nejkultovnějším. V Evropě jen těžko budete hledat větší stadion. Ano, v Moskvě je větší, v Praze (Strahovský) také, nicméně ani jeden vám nenabídne takovou atmosféru. Téměř 100 000 diváků, kteří se sešli jen za jedním účelem – hnát Messiho a spol. za vítězstvím – to je něco zcela neuvěřitelného. A Atmosféra při pouhé prohlídce? Nepopsatelná – ta monumentálnost vám vezme dech!
wembley aréna

Wembley, Londýn

Nová aréna byla postavena na místě legendárního starého Wembley v roce 2007. Nehraje zde žádný klub, slouží pro zápasy reprezentace, finále ligových pohárů a kulturní akce. Přesto je návště povinností každého fandy fotbalu, neboť právě tady se psala historie tohoto sportu!

Friends Arena, Stockholm, AIK Stockholm

Možná se nejedná o nejznámější stavbu, ale její architektonická nádhery převyšuje ostatní. Švédská liga není tak atraktivní, ale pokud zavítáte do hlavního města Švédska, určitě se přijďte podívat.

San Namés, Bilbao, Athletic Bilbao

Ve Španělském Bilbau stojí unikátní dílo přezdívané Katedrála. Kapacita je jen 35 000 diváků, nicméně atmosféra zde je elektrizující.

Stadio Giussepe Meazza, Milán, AC Milán a Internazionalle

Že vám název nic neříká? Nezoufejte, známější je totiž pod jménem San Sirro. Slavný milánský stadion, který je domovem hned dvou věhlasných klubů – AC a Interu Milán. Pojme do svých ochozů až 80 000 lidí a je tak největším v Itálii.

Allianz Arena

Hned u sjezdu z dálnice stojí před Mnichovem futuristické dílo, které působí jako nadýchaný obláček. Konstrukce stadionu mění barvu podle toho, kdo zrovna hraje (rudá – Bayern Mnichov, bílá reprezentační tým). V Německu nenajdete modernější fotbalovou stavbu.