Užívat si každou vteřinu naplno!

Život je velice křehký a krátký, to víme každý, i když do chvíle, kdy se něco stane, si tuto skutečnost velice neradi připouštíme. Pravdou to bohužel je a proto bychom měli žít život naplno, jen jak to umíme, může se stát, že jinak věci, které jsme chtěli, nemáme šanci stihnout. Podobně to funguje i s naším krátkým časem na světě, když se nám narodí děti, začneme vnímat rychlost, kterou se život ubírá, děti rostou a už nás tolik nepotřebují. Tady to platí ještě víc, nezapomínejte na nic a dětem se věnujte, jak jen to umíte, zde je čas pro všechny stejně omezený!

park-3089907_1920

Děti prostě jednotlivé aktivity baví pouze v určitém období, proto jezděte s dětmi na výlety, hrajte s nimi kopanou a choďte se společně vyblbnout do bazénu, za pár let už o společný čas s vámi nebudou mít absolutně zájem a může to narušit vaše vztahy na celý život. Vždyť děti si přeci pořizujeme, abychom si s nimi život užívali a ne nějakou povinnost nebo náplast.

Kromě toho, že chceme s dětmi prožívat různé aktivity, je velmi pěkné si dělat záznamy o tom, jak naši potomci rostou a co vše už umí. Známá je kniha moje dítě, kde většina z nás nezapisuje déle než do batolecího věku, ale je to škoda. Můžete si do ní zapsat úspěchy i větších dětí, které už umí jezdit na kole, umí počítat do stovky a tak dále. Potom až vylítnou z hnízda, budete si moc živě připomenout, jaká s nimi byla zábava, když byly ještě malé.

girl-1250679_1920

Dále můžete aktivně zaznamenávat výšku svých dětí pomocí dětského metru dřevěného, už od chvíle kdy se dítě naučí stát. Pravdou je, že batolata je těžké udržet stát vzpřímeně a neutíkat či si sedat, u větších dětí je to však jiné kafe a jistě to rychle zvládnete, ideální je si třeba dělat čárku každého půl roku nebo rok, společně s poznámkou poukazující na datum a věk dítěte.

Děti jsou malé jen jednou, tak si to jednou pořádně užijte. Budete na to vzpomínat celý život!