Vhodný dárek pro každého

Hlavně dámy a starší lidé si potrpí na drobátko alkoholu. Ne že by mu přímo holdovali, to tedy ne. Jistě, jsou i výjimky, samozřejmě že existují i lidé kteří pijí jako nedovření a pak vyvádějí psí kusy. Ale o těch se zde bavit nebudeme, to jsou prostě alkoholici. Je jedno zda příležitostní, nebo jsou v rauši neustále. Ti nejsou naše záležitost. Ta spočívá ve skutečně mírných procentech alkoholu, která prakticky nemohou ublížit. Ovšem zas nemáme na mysli tolik procent, že by v tom alkoholu bylo málo, tedy skoro žádný. Například pivo nebo víno. Prostě budeme brát v potaz, že klasická domácí slivovice se většinou pálí na padesát dva, a slabší alkoholy mají kolem osmnácti procent. My se zkusíme trefit mezi to a vezmeme v potaz třicet pět procent alkoholu. Což není ani moc, ale ani málo. Proto se takový dárek hodí skoro pro každého.

Ořechovka

Že stále nevíte oč se jedná. Aha. Nu, tak to již věru musím prozradit. Je to ořechovka. Likér, vyráběný z ořechů. I když řazení mezi likéry je přinejmenším hodně hrbolaté.

V každém případě se podívejte na web firmy Lihovárek a sami uvidíte, že mají více druhů ořechovky a jak správné píší, je to jedna z nejstarších medicín na pokažený žaludek.

Postup výroby není úplně tajný, ani ingredience, ostatně jsou na webu prozrazeny. Dělá se to z nezralých ořechů a použijí se také různé bylinky a koření. Ovšem jaké a kolik a v jaké fázi výroby, to už je přirozeně tajemstvím, které se nesmí vyzradit.

Ořešák

Tak jako naše a babičky tak i my si nyní můžeme vychutnat příjemnou chuť tohoto pití, kterého zase ovšem nesmíte vypít moc, abyste pak třeba nechtěli létat jako ptáci nebo nedělali ještě další skopičiny.

Ořechovka, kterou zde zakoupíte je v malém množství určena opravdu jen jako lék, ale i ve větším může ulevit. Hlavně duševně. Ale to množství se musíte naučit odhadovat sami.