Zelený zázrak zvaný chlorella

Celým názvem správně nazývána – Chlorella pyrenoidosa. Jedná se o jednobuněčnou zelenou sladkovodní řasu. I když byla objevena již v roce 1890, její studie byla započata po druhé světové válce. Avšak teprve až v šedesátých letech minulého století prostřednictvím japonských vědců byla tato řasa probádána v rámci léčebných účinků. Jedná se o jednu z nejzdravějších „potravin“. K dostání je buď v podobě tablet/kapslí či neslisovaná – tj. v prášku.

Chlorella se vyznačuje obsahem jedinečného složení proteinů, aminokyselin, a to včetně esenciálních, které si lidské tělo není schopno vyrobit, dále v sobě ukrývá chlorofyl, polysacharidy, minerály (železo, hořčík, draslík, vápník atd.), vitamíny skupiny A, B 1, B2, B12, E a K a taktéž nenasycené mastné kyseliny.

pilulky

Proč užívat chlorellu?

Napomáhá v boji v rámci úbytku váhy, dosažení viditelného efektu při hubnutí. Eliminuje stres, a naopak pouští do vašeho těla energii. Posiluje imunitní systém. Význačné účinky v rámci působení na pleť, ale rovněž účinnost v pomoci při výskytu oparu či aftu v dutině ústní. Avšak největší podpora v rámci užívání chlorelly je při ozařování. Rovněž konzumace chlorelly působí preventivně proti rakovině. Chlorella účinně chrání před působením volných radikálů a působí jako prevence proti oxidačnímu stresu.

směs

Podstatné účinky chlorelly

 

·         úprava střevní mikroflóry,
·         detoxikace organismu,
·         posílení imunitního systému,
·         snížení cholesterolu v krvi,
·         modifiakce krevního tlaku,
·         obnova tkaní,
·         má protiinkfekční vliv,
·         reguluje hladinu cukru v krvi,
·         má příznivý účinek v rámci premenstruačního syndromu,
·         adekvátní při léčbě kožních onemocnění,
·         pozitivní vliv u osob se střevními záněty včetně u pacientů s Crohnovou nemocí.

Závěrem

Chlorella je význačným a jedinečným doplňkem stravy. Vhodná pro každodenní užívání. Ideální nejen pro těžce pracující, pro vrcholové sportovce, při redukční dietě či pro vegetariány. Zelená řasa poskytne tělu maximum potřebných a význačných látek.