Bydlení s drahou polovičkou

Pokud jste v páru a došli jste už tak daleko, že uvažujete nad společným bydlením, myslete na to, že by se nic nemělo uspěchat. Začít spolu bydlet dříve než po roce vztahu nemusí být zrovna ideální. Jsou páry, které by spolu nejraději bydlely od prvního dne jejich vztahu, ale rozhodně to něco takového není dobré. Je lepší, pokud se dostatečně poznáte a teprve až poté se spolu rozhodnete bydlet. Na nic by se nemělo spěchat a na něco takového už vůbec ne.

Může se klidně stát, že zjistíte, že společné soužití pro vás nebude nic lehkého. Přeci jen každý člověk je zvyklý na něco jiného. Je možné, že se stane to, že nebude žádný problém zvyknout si. Může se ale klidně stát, že to pro vás bude velmi problematické.

muž a kytka

Každý je ze své domácnosti na něco zvyklý. Je potřeba myslet na to, že rodiny jsou různé. Příkladem může být mytí nádobí. Jsou lidé, kteří jsou zvyklí na to, že po sobě umyjí nádobí hned, jakmile dojí. Jsou ale i tací, kteří pomývají až v době, kdy je dřez plný, což může být klidně i za několik dní. Bude potřeba domluvit se na tom, jak tuto situaci řešit. Takových situací se ale může vyskytnout mnohem více. Opravdu každý je ze své domácnosti zvyklý na něco jiného.

muž a žena

Stává se také to, že muž umí vařit mnohem lépe, než dívka. Čím to může být? Tím, že muž měl například větší zájem učit se dělat něco v kuchyni více, než žena. Mohl být ale také problém v tom, že dívka neměla žádný vzor, podle kterého by mohla vařit nebo kdo by jí to naučil a muž naopak něco takového mít mohl. I to je důvodem.

Vše bude potřeba nějakým způsobem sladit. Je potřeba myslet na to, že to nebude hned. Bude to jistě nějakou dobu trvat. Vše se dá nějakým způsobem sladit, ale chce to čas. Může se klidně stát, že i za několik let si nezvyknete na kompromis, což může být problém.

Vše je to zejména o kompromisech, na kterých se musí domluvit a přijmout obě strany.