Cenové relace zapuštěných bazénů

Na trhu je tak široký sortiment různých druhů bazén, že nemá smysl se rozepisovat o všech. Nechejme stranou malé nafukovací bazénu i ty, s nafukovacím límcem, které jsou sice samonosné, ale pevná konstrukce jim chybí. Budeme se věnovat bazénům pevným, plastovým z PP (polypropylenu), které se zapouštějí do země. Ale i u nich je velká škála typů, tvarů a rozměrů. A navíc, každý výrobce má jiné ceny a samozřejmě trochu jinou produkci.

Úprava vody

V segmentu samonosných a zapouštěných bazénů se ceny Bazenygluc pohybují od, dejme tomu 60 tisíc korun a šplhají se ke stovce. Je nutno ale zdůraznit, že za tuto cenu dostanete jen plastovou vanu a nějaké doplňky, které výrobce přidává k dobru jako svou marketingovou akci. Tato akční nabídka vám sice opravdu uspoří nemálo korun, a navíc zvýší uživatelský komfort bazénu, ale nezohledňuje skutečné náklady na pořízení bazénu.

Pokud se rozhodujete pořídit si zapuštěný bazén, musíte počítat, jak se říká od základů. Nejdříve si budete muset pořídit jámu. Jámu velikosti zvažovaného rozměru plus zhruba půl metru navíc na každou stranu. Doporučuje se tu jámu udělat ještě o něco větší, zjednoduší se pak práce při zapouštění bazénu a manipulace s jeho náležitostmi. Totéž se týká hloubky jámy.

Když budete mít jámu, budete potřebovat udělat základy bazénu. To znamená štěrk, armovací pruty a beton. Když beton vyzraje, práce na přípravě bazénu mohou pokračovat. Potřebujete k tomu polystyren.

Bazén je super

Až budete mít základy připraveny podle požadavků výrobce bazénu, můžete si nechat svůj nový bazén přivést. Investice však pokračují. Další polystyren, technologie pro pískovou filtraci, osvětlení. Většina z toho se zapouští do země. Teprve pak se přistoupí k zahrnutí jámy kolem bazénu a jeho napouštění. Než se bazén napustí, můžete se věnovat terénním úpravám kolem něj a úpravám nejbližšího okolí.