Být bydlit obyvatel byt příbytek nábytek dobytek

Při pohledu kolem sebe vidíte povalující se oblečení, odpadky, neumyté nádobí a plný koš nevyžehleného prádla a nic se Vám prostě nechce. Jdete další den zas do práce a místo toho, abyste si odpočinuli, máte pocit, že jste nic nestihli. Navíc je pořád sychravé počasí, máte nekonečnou rýmu a pokašláváte, kdykoliv si představíte nějakou náročnější činnost.
teorie chaosu
Jednou z nejdůležitějších potřeb nás lidí je mít svůj domov a právě od něho se vyvíjí vše ostatní. Chceme se vracet z práce do místa, kde se cítíme dobře, načerpáváme novou energii a sdílíme svůj život s těmi nejmilejšími. Každý máme jinou představu o své oáze klidu. Někdo prchá právě do ciziny nebo do přírody, aby si odpočinul, ale přiznejme si, že všude dobře, doma nejlépe.
hyacint v misce
Spousta z nás si neuvědomuje, že prostředí, kde spíme, žijeme a vůbec existujeme, má velký vliv na naší psychickou pohodu i zdraví. Přeci jen pořádek a čistota přispívají k dobré náladě i volnému zdravému dýchání. Je příjemné mít doma rostliny, které k tomu přispívají a lahodí i oku. Není nutné mít okna ucpaná listami rostlin a nepustit do místnosti denní světlo, ale sem tam krásná kytka příjemně doplní harmonii domova.
Jako děti sníme o domečku se zahrádkou, někteří mají to štěstí, že v něm bydlí od narození. Pokud se rozhodneme pro stavbu, zvažujeme náklady na energii a to nás přivádí k tepelným čerpadlům. Firmy stavějící domy mají se zabudováním tepelných čerpadel zkušenosti a čím dál častěji se setkáváme s jejich nabídkou při výběru projektu. Je jisté, že taková investice je nákladná, ale časem se velmi vyplatí. O tom, že nám dům poskytuje prostor, ale i více práce, obzvláště pokud máme velkou zahradu, není pochyb. Kutilové se realizují právě na svém obydlí a získávají tím úžasný rozměr.
Samozřejmě se mezi námi najdou i tací, kteří upřednostní raději byt pro jeho méně náročnou údržbu oproti rodinnému domu. Jeho velkou nevýhodou a to hlavně v panelových domech je, že slyšíte rozhovory sousedů, cizí televize nebo i dupání nad hlavou. Pokud se Vám rozbije televize, můžete poslouchat odvedle. Nejhorší je snad vrtačka. Ale je pravda, že pokud je panelák zateplený, je tam většinou teplo od sousedů a od trubek, které hřejí, i když zrovna netopíte, protože přes Váš pokoj vedou od zdola nahoru a bohužel hučí, aniž byste je zrovna potřebovali.
Takový činžák dnes starý třeba sto let, je celkem odhlučněný od sousedů, ale za to je v něm pěkná zima, pokud má vysoké stropy a stará okna. Takže tam je rekonstrukce jistě žádoucí. Nehledě na to jsou tyto stavby velmi krásně zdobené ornamenty a sochami, a když se oprava týká i fasády, žití je téměř zámecké.
Takže ať si vyberete jakýkoliv domov, je jen na Vás, to co s ním uděláte, Vás buď zvedne z gauče, nebo Vás na něm uspí.