Dodělat vzdělání si můžete i Vy


Asistent pedagoga je žádaná profese
Možná jste si na pracovních portálech všimli, že velmi žádanou prací začíná být pedagogický asistent, což je vlastně člověk, který pomáhá především dítěti s nějakým zdravotním znevýhodněním. Nejvíce jsou využívány ve školkách či školách pro děti s vadou řeči, hyperaktivitou nebo autismem. Náplní práce asistenta je rozvíjet děti v potřebných oblastech vývoje a pomáhat jim s běžnými denními činnostmi. Toto zaměstnání je vhodné pro lidi, kteří mají zájem o poloviční úvazek, většinou je sjednán na 4 až 5 hodin denně. Pro výkon této práce je nutné si udělat kvalifikační kurz. Ten trvá většinou dva až tři měsíce a stojí kolem 7000 Kč. Je nutné složit písemnou práci i udělat si praxi cca 40 hodin. Pokud chcete pomáhat dětem a víte, že by Vás tato práce bavila, jděte do toho.
žena s knihou
Kadeřnicí za půl roku
Vystudovala jste obchodní akademii, ale víte, že z Vás účetní ani úředník nikdy nebude? Máte raději zálibu v módních střihách a baví Vás měnit účesy každý měsíc? Rekvalifikační kurz kadeřník si můžete dodělat i Vy, stačí jen trochu trpělivosti, snahy a financí. Tento kurz se pohybuje kolem 600 hodin a naučíte se zde klasické pánské i dámské střihy, melíry, trvalou aj. Po úspěšném absolvování písemné i praktické zkoušky dostanete osvědčení, které nahrazuje výuční list v tomto oboru. Pak už je jen na Vás, jak se v tomto oboru prosadíte a jakou klientelu si získáte. Tento kurz se pohybuje cenově kolem 25 000 Kč.
stříhání dítěte
Masérský kurz může být úžasný zážitek
Máte rádi klidné relaxační prostředí a zajímáte se především o duševno lidí? Možná Vás proto láká práce maséra, který v tomto prostředí každý den lidem ulevuje od bolestí zad, kloubů i krční páteře. Pokud se rozhodnete absolvovat právě tento kurz, můžete se rozhodnout, jestli by Vám vyhovoval kurz spíše dálkový, večerní, denní nebo intenzivní.
masáž ramen
Zde Vás naučí základní i složitější techniky klasických masáží, psychologii doteku, masáže nohou i teorii spouštěcích bodů. Kurz trvá většinou 150 hodin a je zakončen státní závěrečnou zkouškou, kterou když splníte dostáváte osvědčení o profesní kvalifikaci Sportovní masáž. To nemá žádné časové omezení, takže se do práce maséra můžete pustit kdykoliv. Vaše masérské techniky určitě ocení nejen v práci, ale i doma. Cena kurzu se pohybuje kolem 5000 Kč.