Méně úsilí, lepší výsledky

Čištění zubů – rutina, kterou začínáme i končíme den. Tento úkon provádíme automaticky, bez přemýšlení, ještě rozespalí a správná technika je asi to poslední, co by nás v polospánku zajímalo. Ovládnout správně veškeré pohyby manuálního čištění zubů je téměř nadlidský výkon. Špatně prováděným čištěním si navíc můžeme i poškodit zubní sklovinu či přispět ke krvácivosti dásní. Naštěstí skoro celou práci za nás mohou vykonat elektrické zubní kartáčky, stačí vybrat ten pravý právě pro Váš chrup.
dentální hygiena.jpg
Základně se elektrické zubní kartáčky dělí na rotačně oscilační a sonické, přičemž rozdíl tvoří druh pohybu, na jakém fungují. Primární roli při výběru pak hraje zejména zdravotní stav zubů a dásní. Rotačně oscilační kartáček je vhodný pro zdravý chrup bez potíží, naopak sonický mohou používat lidé s citlivými dásněmi, krčky a dalšími obtížemi.
Rotačně oscilační kartáčky pracují na principu rotačního pohybu v kombinaci s pulzováním. Jejich hlavice celý zub obestoupí a dokáže tak vyčistit i těžko dostupná místa. Skvěle odstraňují zubní plak a snižují zabarvení zubů. Naopak sonické kartáčky čistí velmi šetrně a jemně i chrup s poškozenými dásněmi a citlivými zuby. Hlavice tvar zubů kopírují a dostanou se ke všem jejich ploškám.
odstín zubů.jpg
Oproti manuálním kartáčkům všechny elektrické disponují časovačem pro správnou délku doby čištění, dále nabíjením v akumulátoru pro bezdrátové použití. Též si vystačíte s malým množstvím zubní pasty. Vzhledem k rychlým pohybům elektrického kartáčku napění víc než dostatečně.
V nabídce jsou samozřejmě i modely vhodné pro děti. V příslušenství najdeme různé druhy hlavic, cestovní pouzdra, některé značky nabízejí i kombinaci kartáčku s mezizubní elektrickou tryskou. Cenové rozpětí je též široké, takže si může vybrat opravdu každý. Vaše úsilí bude oproti manuálnímu čištění minimální a výsledky maximální.