Jak přežít Vánoce

Sice ještě nenastalo zimní období, ale zanedlouho nastane vánoční čas, na který se už mnozí těšíme. Nechceme vám kazit radost a brát ideály, ale pokud uvažujete o hubnutí, pak vězte, že právě Vánoce bývají „problém“, a to hlavně ve stravování.
Říkáme si, kdy jindy, když ne o Vánocích. Jsou tu Vánoce, a to si přece můžu dopřát! Vánoce jsou jen jednou do roka!
Ano, to je jistě všechno pravda, ale bohužel se to jaksi v poslední době zvrhává nesprávným směrem. A vánoční svátky začínají být o velké míře jídla, napečených sladkostí, kde nesmí chybět domácí vánočka anebo štola.

vánoční štola

Hospodyňky připravují domácí vaječný koňak, tatínkové se vrhají do přípravy vánočního punče a vše se točí hlavně okolo dostatku jídla. Zcela se zapomíná na to, že Vánoce by měly být především svátky klidu a míru, které bychom měli prožít v kruhu svých blízkých a nejlépe ve skromnosti, pohodě a radosti. Bez stresu a zbytečných ohromných nákupů, kdy se po Vánocích plní odpadkové koše nespotřebovaným jídlem.

A k tomu, když se pak na sebe podíváme do zrcadla, si s hrůzou uvědomíme, že jsme zase o pár kilo těžší, i když jsme si dávali předsevzetí, že letos to bude jinak! Bohužel, ale stalo se. Co teď s tím, protože už máme zamluvenou úžasnou letní dovolenou, kde jsme se chtěli předvést na písečné pláži v plné kráse??

vánoční čas

5 rad jak zhubnout Bmikalkulacka. Už na nic nečekejte a první rada zní: Začněte právě dnes!

Druhá rada: Zapomeňte na sladkosti, cukrovinky a snižujte podíl sacharidů!

Třetí rada: V žádném případě se nevrhejte do zaručených diet ve formě, byť občasného, h l a d o v ě n í ! Tím si ještě více uškodíte a naděláte více škody než užitku.

Čtvrtá rada: Rozhýbejte své tělo! I kdybyste měli chodit „jen“ na procházky! Časem se vám zalíbí třeba natolik, že si na pomoc vezmete i Nordic Walking hole.

Pátá a poslední rada je zcela prozaická: Věřte si!