Kdy je zřízení živnosti výhodné


Asi není potřeba říkat, že současná ekonomická situace nejen u nás není zrovna nejlepší. Mnoho lidí se potýká s nedostatkem peněz a přemýšlí, jak tuto situaci vyřešit. Za dané situace se rozhodně nevyplatí jít cestou půjčky, nehledě na to, že bychom ji stejně nejspíš nedostali. Co nám tedy zbývá?

Jednou z možností, která mnoho lidí láká, je zřízení živnosti Kancelář 29. Na první pohled se to zdá skvělé – budeme svým vlastním pánem, a bude jen na nás, kolik si vyděláme. Nebudeme se muset bát, že nám zaměstnavatel sníží plat, nebo že přijdeme o práci, neboť si nemůže dovolit mít tolik zaměstnanců vzhledem k nižším ziskům.

počítání nezbytných financí

Vypadá to skutečně jednoduše – zajdeme na živnostenský úřad, zřídíme si živnostenský list, a můžeme se do toho pustit! Ovšem tak snadné to není.

V první řadě je potřeba vědět, že živnosti se dělí na volné a vázané. Ty volné může provozovat kdokoliv, u těch vázaných je potřeba mít patřičné vzdělání, které je nutné při získávání živnostenského listu doložit. Zde je tedy nutné si vybrat správný obor.

Avšak ani to nám nezaručí, že se nám povede dobře. Ve skutečnosti se jen málokdo dokáže prosadit. K tomu je totiž nutné přijít buď s nějakým novým nápadem, nebo být o hodně lepší než konkurence, avšak za srovnatelných cen. A to rozhodně není snadné.

získávání živnostenského oprávnění

Také je nutné nakoupit potřebné nástroje a vybavení, nehledě na potřebné prostory, které často musí projít bezpečnostní prověrkou. A to vše rozhodně není zadarmo. Pokud jsme tedy již od počátku v ne zrovna dobré finanční situaci, prakticky nemáme šanci.

Zde je tedy jasně vidět, že pro mnoho lidí to rozhodně není dobrý nápad. V naprosté většině případů o své peníze, které do tohoto podnikání vložili, nakonec přijdou, a budou na tom ještě hůře, než když začínali. Proto je dobré skutečně dobře uvážit, zda je podnikání právě pro vás to pravé. V současné době by totiž takové rozhodnutí mohlo mít velmi vážné důsledky.