Jak se balí třeba potraviny?


a ad>

Při skladování a přepravě se musí vždy dbát na to, aby bylo to přepravované ochráněno před možnými negativními vlivy. A zejména to platí pro tak choulostivý a pozornost si zasluhující sortiment, jako jsou třeba potraviny nebo léčiva. Tady se nesmí dopustit ani zkažení, ani kontaminace, a pochopitelně ani ztráty. A proto je tak důležité, jaký obal se pro skladování a přepravu čeho využije. Vhodný obal prospěje, nevhodný pak může napáchat třeba i sám neodvratitelné a nevratné škody.

hrdla lahví

A co to tedy v naší realitě znamená? Třeba to, že je nejednou záhodno sázet na takovou kvalitu, jakou je IBC kontejner. Což je hygienické a bezpečné řešení pro přepravu takového sortimentu, jako jsou dejme tomu šťávy, limonády, marmelády, mléčné výrobky, tuky, šampony, různé druhy olejů, farmaceutické a kosmetické výrobky a podobně. Zkrátka pro přepravu tekutých či skoro tekutých potravinářských, farmaceutických či chemických produktů, které je třeba dopravovat za skutečně ideálních podmínek.

Do takových kontejnerů se dá naložit ledacos. A když je to pak vyloženo? Pak si netřeba dělat vrásky dokonce ani se zpáteční přepravou nebo dočasným uskladněním, protože jde o obaly jak snadno omyvatelné, tek i rozložitelné, a tedy místo zbytečně nezabírající. Čímž se jejich užívání daleko více vyplácí a současně představuje i ekologičtější záležitost, než jsou dejme tomu nějaké neskladné barely.

krabice plast

Když je prostě třeba, takový kontejner se složí, naplní a poslouží svému účelu. A poté se kompletně dokonale vyčistí, složí a může bez zabírání zbytečného místa čekat na to, až se zase najde důvod ho složit a využít.

Takovýto plastový obal je skladný, pevný a velkou zátěž snášející, a je rovněž rozměrově uzpůsobený průmyslovým standardům a nejrozšířenějším automatizovaným systémům. A pokud se snad některá jeho část poškodí, není problém vyměnit takový jednotlivý díl a může se jet vesele dál.