Jak se zbavit strachu v jednání s lidmi


Pokud se bojíte si jen zavolat doktora, nebo se někoho na něco zeptat, je třeba, abyste s tím bojovali. V dospělosti se s řešením těchto povinností budete setkávat a pravděpodobně je budete muset řešit i za své děti.

odemykání mobilu

            Je třeba se například telefonu s doktorem postavit. Jakmile zvládnete první telefonát, spadne z vás původní stres a další pochůzky vyřešíte snadno. Důležité je přesně vědět, co chcete říkat. Tak získáte jistotu, že se nic nepokazí. Nezapomeňte jednat slušně a nestresujte se, pokud doktor nebo úředník bude znít nepříjemně. Ne každý má dobrý den a není to kvůli vám. Pouze se mu během rána pravděpodobně stalo něco špatného.

            Hlavně se opravdu nebojte prosazovat. V tomto světě funguje sebevědomí a pokud dáte najevo, že víte, co chcete, lidé se vám začnou spíše přizpůsobovat. Avšak své sebevědomí stále míchejte se slušným chováním. Pokud začnete jednat povýšenecky, naopak se může stát, že vám lidé neodpustí ani jednu chybu.

            Nebojte se chodit vyřizovat pochůzky s další osobou. Pokud jdete na stejné místo, přítel vás motivuje svým bezstarostným jednáním během vyřizování. Nebudete mít takový strach, stačí se postavit do fronty za něj a sledovat. Při telefonátu vás může podporovat, donutit vás vůbec začít volat na dané místo a přesvědčit, že máte dost sebevědomí.

            Nebojte se využít známosti. Pokud se s doktorkou budete přátelit, běžně si povídat, nebo bude nějakou rodinnou příbuznou, považujte ji spíše za přítelkyni. Můžete se objednat, popovídat si o dětech, nebo o tom, že zajdete na oběd. Z vyřizování se stane jednoduchý přátelský hovor.
krátkovlasá žena

            Nezapomeňte, že pokud jste to už jednou zvládli, dokážete vyřídit vždy a vše. Nejdůležitější je první hovor, který pokud dopadne dobře, nemáte se čeho bát. A pokud nedopadne zrovna nejlépe, věřte, že příště si vás již nikdo pamatovat nebude a že pro ostatní v takových případech nemáte takový význam, jako myslíte vy.