Jak vybrat správný mobilní telefon?


1.    Typ
Nejdůležitějším bodem při výběru telefonu je rozhodně typ. Na světě existuje hodně druhů, ovšem ne každý typ může vyhovovat každému, a proto je důležitý jeho výběr. Jak ale poznat, který je pro mě ten pravý? V první řadě si musíte ujasnit, co od mobilu vlastně očekáváte. Volat a psát SMS umí i ten nejlevnější telefon, který seženete. Pokud ovšem chcete kvalitnější fotky, internet do mobilu nebo větší množství možností, nebylo by na škodu zvážit koupi chytřejšího, ale dražšího mobilního telefonu.
zámek na mobilu
2.    Displej
Nejběžnější je dotykový displej, který ovládáte pouze dotekem prstu nebo speciálního pera, které si můžete zvlášť přikoupit. Úhlopříčky dotykových telefonů začínají na hodnotě 3,5 palce, což je nejmenší a končí až na hranici 7 palců. Čím větší displej, tím lépe se kouká na videa, hrají se hry nebo se prohlíží pořízené fotografie. Je jen na Vás, k čemu budete svůj telefon využívat. Rozlišení displeje by se mělo pohybovat od 300 do 400 ppi. Neměli bychom zapomenout ani na ochranu displeje před poškozením, k čemuž slouží ochranné sklo, které si k pořízenému telefonu můžete dokoupit.
3.    Fotoaparát
Pokud se rozhodnete, že chcete fotit kvalitní fotky, ale pořízení fotoaparátu je moc nákladné nebo je zařízení příliš velké a nechce se Vám všude tahat, zvažte koupi telefonu s opravdu kvalitním a výkonným fotoaparátem. Čím větší množství megapixelů, tím kvalitnější fotoaparát a fotky. Hodně lidí si potrpí na jakémkoli typu Iphonu, ale samozřejmě existují i jiné značky se stejně výkonným fotoaparátem (Samsung, Honor, Huawei).
focení pláže
4.    Baterie
Důležitým bodem je výdrž baterie. Určitě nechceme, aby se nám vybíjel rychlostí blesku, ale chceme, aby také něco vydržel. Proto nesmíme výběr podcenit a vybrat si ten s největší kapacitou. Pokud telefon chcete použít i na jiné věci, kromě psaní esemesek a volání, je lepší si vybrat baterii o kapacitě 2000mAh a výš. Čím větší kapacita baterie, tím větší výdrž vašeho mobilního zařízení.
5.    Paměť zařízení
Jestli máte v plánu stahování různých souborů, aplikací, her nebo focení fotek, určitě bych se koukla po telefonu s větším množstvím paměti. Dnešní uživatelská paměť se pohybuje od 16 GB až na neuvěřitelných 128 GB. Takže určitě máte z čeho vybírat, ale nepodceňte to!
 
Teď už pro Vás koupě nového mobilního telefonu bude hračka! Z celého článku vyplývá, že i levnější mobily mohou splnit vaše požadavky, a ne vždy je koupě toho nejdražšího mobilu správná volba.