Letecky za vietnamskou exotikou

Hlavním střediskem je přístavní městečko na západním pobřeží Zuong Dong. V současnosti žije na souostroví asi 80 tisíc obyvatel. Severní část souostroví je vzdálená od kambodžské hranice jen pár kilometrů a Kambodža si několikrát toto území nárokovala. Na ostrově je poměrně dobře rozvinuté mezinárodní letiště, na které se dostanete dokonce i s letem z Evropy. Letenky na ostrov Phu Quoc si můžete obstarat bez větších problémů a často narazíte i na různé akce, které ceny letenek zvýhodňují. Další možností je, cestovat třeba z Číny.

phu-quoc

Phu Quoc se stal v posledních letech oblíbeným cílem turistů hledajících zajímavé lokality nepřeplněné turisty. Zatím je ostrov v původní podobě, ještě zde není vidět zásah turistického ruchu. Infrastruktura je sice chudší, ale dostačující. Mezi ostrovem a Ho Či Minovým Městem funguje pravidelná letecká doprava. Nečekejte žádné moderní technické výstřelky a luxusní hotelové resorty pro tisíce lidí. Ostrov nabízí hlavně klid, pohodu, přátelské lidi, kteří se budou snažit, aby se vám na ostrově líbilo a rádi jste se na místo vraceli.

Ostrov je nádherné místo, které si zamilujete a čas tady uteče moc rychle. Čekají vás nádherné pláže, čistá voda, panenská příroda a skvělý gastronomický zážitek. V místní kuchyni si vaše chuťové pohárky rozhodně přijdou na své. Samozřejmě zde můžete ochutnat všechny dary, které poskytuje moře.

vietnam

Většinu ostrova zabírá národní park. Když se rozhlédnete po ostrově, těžko uvěříte, že zde byla jedna z nejstrašnějších věznic v Indočíně. Národní park se rozkládá na ploše 31 422 hektarů. Zaznamenáno zde bylo 929 druhů rostlin a 43 druhů savců. Korálové útesy poskytují domov 125 druhům ryb, 132 druhům měkkýšů a 62 druhům mořských řas. Národní park je sice v kopcovitém terénu, ale nejvyšší vrcholy mají kolem 600 metrů na mořem a nebudete mít žádný problém s procházkami.

Zdejší bílé písčité pláže patří k nejkrásnějším ve Vietnamu. Vodu si zde užijete k lenošení, ale i k potápění a k rybolovu. Místní lidé se živí lovem perel, pěstováním pepře a výrobou známé rybí omáčky, která se odsud vyváží. Můžete se podívat přímo do výrobny.

Pokud hledáte ideální dobu, kdy ostrov navštívit, krásně je zde v zimě. Kolem Vánoc je zde klid, moře je čisté a příroda vlídná.