Posterová mánie i u Vás doma


Poster čili plakát
Ano, ano, jedinci starší dvaceti let zcela jistě potvrdí, že plakáty byly nedílnou součástí jejich světa a také samozřejmě výzdoby jejich pokojů.
nevšední postery
Asi těžko byste u generací narozených v osmdesátých a devadesátých let minulého století (a bohužel už i minulého tisíciletí, ač se to může zdát neuvěřitelné) nenalezli během období dospívání v jejich vlastnictví – ať už schované v deskách pod postelí, nebo naopak zcela veřejně prezentované přilepením do hlavy postele tak, aby dělaly co největší parádu – minimálně jeden dva postery s jejich oblíbenými motivy.
Nejčastějším motivem byly samozřejmě známé osobnosti. Vzhledem k politické situaci, kdy hranice byly otevřené pouze malou chvíli, přivírali před „americkou vlnou“ kultury oči i jinak často nepřející rodiče, a tak se pro mnohé jedince staly plakáty a lidé na nich vyobrazení téměř modlou.

Pokud je Vám kolem pětadvaceti, přiznejte barvu:
·         Kolik plakátů jste čítala Vaše sbírka?
·         Jaký že to poster jste si zakoupili (popřípadě obdrželi formou dárku) jako úplně první?
·         Kdo měl to výsadní postavení, že se nalézal přilepený přímo v čele Vaší postele?
·         A kolik plakátů ještě dnes doma tajně schováváte???
plakát Homer 
Nová vlna starých zvyklostí
Ovšem postery nepatří zrovna do starého papíru. Jistě pro jejich využití dokážete nadchnout také současnou generaci, která se – co do tendence obdivovat své vlastní hudební či filmové vzory – téměř nezměnila.
Mládež sice dnes již má k dispozici digitální prohlížeče a nejrůznější „skladovací prostory“, do nichž může vložit tisíce obrázků denně, ovšem před možností doslova držet svůj idol v rukou a zařídit, aby se na ně podíval pokaždé, když otevřou dveře od pokoje, nemají podobná virtuální zařízení šanci.
Ono je to jako s těmi knihami. Ačkoli máme k dispozici nespočet značek elektronických čteček
a můžeme si některé tituly stáhnout třeba i do tabletu nebo mobilního telefonu, obliba klasických „fyzických“ publikací díky tomu neupadá.

Proto jděte a pořiďte svému potomkovi poster s jeho oblíbeným hrdinou. Klidně v nadživotní velikosti. Uvidíte, že Vám za to poděkuje.