Nesnesitelné vedro

Léto patří bezesporu k nejhezčím obdobím roku. Vždyť kdo by neměl rád slunce, koupání a zmrzlinu? Jenže každá mince má dvě strany. Někteří lidé v létě doslova trpí kvůli neustálému, nesnesitelnému horku. Pokud i vy patříte k těm nešťastníkům, kteří si už nevědí rady, jak si alespoň doma od tepla odpočinout, máme pro právě pro vás několik typů.
západ slunce

1. Kvalitní zateplení fasády i střechy je jasným favoritem. Nejen, že takovéto zateplení zabrání tomu, aby vám domů pronikalo letní vedro, pomůže i v případě mrazů a obecně chrání dům před dalšími přírodními vlivy.

2. Izolační okna dnes bývají běžnou součástí novostaveb. Jde o okna, která jsou tvořena dvěma a více tabulemi plochého skla. Právě ty se postarají o dokonalou izolaci.

3. Clony do oken – vnitřní i venkovní žaluzie nebo rolety svými vlastnostmi dokáží nepropustit téměř žádné nebo žádné sluneční světlo a tak vám pomohou udržet teplotu doma na přijatelné úrovni.

4. Větrání v bytě jen v noci. Jak jednoduché a přitom účinné. Mnozí dělají tu chybu, že od rána do večera nechávají okna dokořán s myšlenkou, že vedro a dusno vyženou ven. Opak je samozřejmě pravdou. Horko k vám bude přicházet po celý den a nakonec si neodpočinete ani v noci. Proto větrejte pouze v nočních hodinách, kdy i venkovní teplota klesá nejníže. Přes den naopak mějte okna zavřená.
kopečková zmrzlina

5. Větráky jsou hojně používaným prostředkem k osvěžení v letních vedrech. Nejedná se však o příliš účinnou metodu. Spíše než k ochlazení můžete přijít k nachlazení studeným větrem, pokud budete u větráku sedět příliš blízko. Elektrické větráky fungují tak, že rozhání horký vzduch.

6. Klimatizace, byť nepatří k zrovna nejlevnějším prostředkům proti horku, nabízí největší účinnost. Navštivte , kde se dozvíte více informací o použitelnosti klimatizací. Navíc klimatizace můžete směle využívat i v autě, kde to jistě oceníte.