Předvánoční nákupy z ženského pohledu

Před vánočními svátky by potřebovala každá hospodyňka nejméně dvoje ruce a dvakrát tolik času; nejlepší by snad bylo nechat se naklonovat. Tolik toho, nás ženy, před Vánocemi čeká. Od října už běháme a sháníme dárky, od listopadu pečeme cukroví, a to bůhví kolik druhů, následně vánočky. Pak přijde na řadu gruntování, a vůbec staráme se o rodinu i domácnost tak, abychom společně strávili ty nejkrásnější svátky roku v klidu a v dostatku všeho, co si taková oslava žádá. Člověk by řekl, že jak se Vánoce blíží, že nám těch povinností ubývá, ale opak je pravdou. Vždyť i na Štědrý den budeme stát u plotny se zástěrou – sváteční polévka, obalit kapry, připravit mísu salátu, pro mladé místo ryby řízky. A pak se pije, jí a pije a jí… A další dny zase navařit pro návštěvy.
Tak Šťastné a Veselé!
Na to všechno je ale důležité předem nakoupit. Muži v rodině také většinou přiloží ruku k dílu, ale jejich podíl práce spočívá spíš v odvezení nákupu a jeho vynesení do bytu. Všechno ostatní je stejně na nás, ženách. Abychom vše opravdu zvládly brilantně a s přehledem, je zapotřebí se dobře připravit. A to chce dobrý plán. Vše spočívá v tom, do detailu promyslet všechny sváteční dny – co se bude vařit, co péct, co pít. Nejlepší je připravit si seznam a důsledně se jím řídit.
Vánoční cukroví
Pak se nemůže stát, že až budou obchody zavřené, my zjistíme, že nemáme majoránku. Například.
Sepište si seznam všech ingrediencí, které na to které jídlo budete potřebovat. Takový soupis je neuvěřitelný pomocník. To jen procházíte obchodem, do vozíku přidáváte jedno po druhém podle seznamu – můžete si i odškrtávat to, co jste už nakoupily. Zkrátka v obchodě už nemusíte dlouze přemýšlet, projdete jím rychle a ničím se zbytečně nezdržujete. Nákup podle soupisu vám šetří čas a nervy a zajistí, že budete mít doma k dispozici všechno, co budete o svátcích potřebovat.
Je toho na nás před Vánocemi hodně, mnohdy brbláme, že to nemáme zapotřebí takhle se honit… A dříve než se rok s rokem sejde, pouštíme se do stejného martýria opět. Vždyť těm svým nejbližším chceme ukázat, že do odvedené práce pro ně vkládáme i srdce.