Přestěhujte se na jaře

Stěhování v Praze 8 je významný životní krok, ale někteří lidé z něj mají obrovské trauma. Nabíhá jim husí kůže po těle jen při pouhém pomyšlení na situace, kdy si sami sebe představí s krabicí v náručí na domovním schodišti, jak hekají a funí, dochází jim dech, bolí je záda a před nimi je ještě dalších padesát velkých beden.

přenášení krabic při stěhování

Může to však mít docela jiný průběh, mnohem snazší a třeba i takový, že vás bude bavit. Máte-li možnost ovlivnit, kdy se budete stěhovat, nenechávejte to ani na léto, ani na zimu či podzimní plýskanice. Přestěhujte se na jaře.

Proč zrovna na jaře

Stěhování v Praze 8 v jarním období je ve srovnání s jinými měsíci v roce mnohem pohotovější.

Optimální teplota – stěhování je fyzická aktivita, i když ji svěříte stěhovací firmě. A každý fyzický pohyb vytváří tělesné teplo. V létě vám bude při stěhování vedro a může to skončit i úžehem. V zimě se zas budete neustále oblékat a svlékat, budete propocení a snadno prochladnete.

Slunečné počasí – podzim a zima svádí k depresím a čím více slunce při stěhování nad hlavou, tím lepší nálada, to je známá věc. V létě je slunce naopak při stěhování spíše na obtíž.

jarní lístky na větvích stromů

Kvetoucí stromy, probouzející se příroda – na jaře mívají rostliny kolem nás nejvíce sil, všechno kvete a pučí a to nám dodává spoustu energie. Pohled na svěže zelené listy stromů, trávník a květy jabloní, třešní, meruněk a švestek jsou dalším silným antidepresivem.

Období dovolených je před vámi – kdo se stěhuje na podzim a v zimě, uvědomuje si, že nejbližší volné dny jsou moc daleko, zatímco na jaře máme dovolenou skoro na dosah ruky. Těšíme se na ni a s tímto vědomím se bude vše snáze zvládat. Po nastěhování se nám také snáze soustředí na průběh nadcházející dovolené a můžeme ji plánovat již v novém prostředí.

Stěhovací firmy mají na jaře lepší náladu – to, co působí příznivě na naší psychiku, působí příznivě i na psychiku stěhovacích firem a to se nepochybně odrazí i na jejím pracovním výkonu.