Přírodní cesta ke kráse

Pečovat o svůj vzhled je velmi důležité pro soby jakéhokoliv pohlaví. Nejedná se o marnivost, či povrchnost, ale o nám lidem vlastní potřebu dosáhnout toho, že se na sebe budeme rádi dívat. Čím dál větší množství lidí však začalo odmítat užívání chemicky vyrobené kosmetiky, vyhýbají se přípravkům testovaných na zvířatech, ale v rámci zdražování shánějí něco dostupnějšího. Proč nezkusit přírodu od základu?

pole plné levandule

Pro krásné vlasy

Pro péči o vlasy nepotřebujete lahvičky drahé kosmetiky, a stejně můžete dosáhnout výsledků, o jakých se vám ani nesnilo. Jak na to?

  • Vejce pro lesk – namísto kondicionéru vyzkoušejte vejce. Stačí jen vidličkou rozmíchat v misce s troškou oleje, a po umytí vlasů aplikovat na celou délku. Necháte působit zhruba půl hodiny, a poté smyjete. Vaše vlasy budou hebké a lesklé, jako byste použili kondicionér.
  • Zdravé, silné jako kopřiva – pro zdravé a silné vlasy je ideální odvar z kopřiv. Nejlepší je používat čerstvě natrhané kopřivy, v zimě však postačí i sušené. Vyvaříte je ve vodě, a po umytí si tímto odvarem opláchnete vlasy. Kopřivový šampon je velmi známý, ale proč používat pouze šampon s minimálním účinkem, když můžete jít rovnou do kopřiv? (ne doslova, pálí to)
  • Výluhy z bylinek – pro vlasy jsou po všech stranách dobré výluhy z bylinek. Ty lze však používat pouze v létě. Nasbíráte je však zdarma, a výluh si snadno připravíte i sami doma. A jaké bylinky jsou pro vlasy nejlepší? Levandule bojuje s lupy, záněty, a svěděním vlasové pokožky. Heřmánek má zesvětlující účinky. Podběr lékařský je dobrý v boji s mastícími se vlasy.

listy kopřivy

Pro krásnou pleť

Ani za krásnou a čistou pleť nemusíte utrácet tisíce. Základem je totiž obvykle voda, a to jako pití, i jako odličovač. Vaše pleť totiž potřebuje především dýchat, aby se neucpávaly póry, a potřebuje dostatečnou hydrataci, aby nevysychala. Na pleť jsou však dobré i výluhy, či vývary z bylinek. Proti ekzémům a zánětům je tu heřmánek, na stažení pórů poslouží okvětní lístky z růže, na čištění poté meduňka. Pro mastnou pleť je ideální výluh z levandule. A pokud toužíte po ideálním krému, můžete si jej vyrobit doma sami. Na internetu, či v knihách naleznete jistě spoustu osvědčených receptů na výrobu domácí kosmetiky.