Příslušenství k bazénu

Po nákupu bazénu musíte myslet i na příslušenství, protože přeci jen se musíme o bazén starat. Velice užitečným příslušenstvím je například obyčejný teploměr.

Příslušenství k bazénu

Teploměr

Teploměr je úplně obyčejné zařízení, jenž ničím nepřekvapí, ovšem je to velice důležité příslušenství. Je to poměrně starý vynález, ovšem stále se masivně používá, protože jistě chcete vědět kolik je venku stupňů. Podle toho vyberete ty správné kusy oblečení ze šatníku a můžete vyrazit v klidu. Při tom se vůbec nebudete muset klepat zimou, neb naopak se potit v nesprávně vhodném oblečení.

dřevěný teploměr

Samozřejmě informaci o teplotě se nám hodí při spousty činností, protože není vhodné malovat při nízké teplotě a podobně. Velice dobrou službu nám poskytne i teploměr do bazénu Chlorito, jenž měří místo teploty vzduchu teplotu vody přímo ve Vašem bazénu, díky čemuž víte, kdy už můžete jít do bazénu. Můžete v klidu nechat bazén ohřívat a až se na teploměru zjeví dostatečná teplota, tak je ideální čas se jít parádně koupat. Aby měření bylo přesné, tak teploměr plave po hladině, takže jej vůbec neovlivňuje teplota vzduchu či stěn bazénu.

Údržba

S koupací sezónou se kromě radovánek pojí také starosti, ovšem ty jsou díky kvalitním nástrojům minimální a vůbec se s nimi nemusíte stresovat. Vůbec nejzákladnějším nástrojem je síťka, díky které vylovíte veškeré hrubé nečistoty, což můžou být například listy či hmyz, který se může v létě u vody opravdu hojně vyskytovat. Na čištění dna a stěn jsou na prodej speciální vysavače, přičemž ty nejlevnější Vás vyjdou okolo pár stovek, ale není problém zakoupit automatické zařízení, které zařídí veškerou práci za Vás, což je velká výhoda.

voda v bazénu

Samozřejmě udržujte v čistotě vnitřní části filtrace, protože z nich by se nečistoty vyplavovali zpátky do vody a nikdy byste se jich nezbavily. Samozřejmě nesmí chybět ani chemie, protože jak je známo, tak ve stojící vodě se velice snadno množí zelené bakterie. Nejčastěji se jich zbavíme například chlórem, protože ten seženete levně ve velkém balení a máte vystaráno.