Každé dítě potřebuje pravidelný režim

Zvyknout si na to, že už je vás doma o jednoho malého človíčka víc, je zpočátku pěkně náročné. Všechen čas a priority směřují na vaše miminko a péčí o něho zaberete veškeré starosti a povinnosti, které jsou pro jeho výchovu zásadní. Vaše děťátko vás potřebuje den co noc a při všem, co dělá. A je jen na vás, aby mělo pocit jistoty, že se o něho postaráte a dáte mu režim, kterým se bude moct řídit.
miminko a matka

Zavedení režimu

První měsíce u vás doma budou nesmírně hektické a ještě pořádně nestálé. Je to z toho důvodu, že si na změnu situace u vás doma budete muset zvyknout nejen vy, ale i vaše děťátko. Vše je pro něho nové a ke všemu si bude muset najít vztah a cestu. Vašim úkolem bude, zajistit mu přesně stanovený řád, který se bude podřizovat jeho potřebám a požadavkům.
Co byste měli zahrnout do režimu vašeho miminka?
pravidelné jídlo(mléko každé 2-3 hodiny, dle potřeby)
spánkový řád(ukládat dítě spát ve stejnou dobu)
vycházky(alespoň jednou denně)
koupání(nejlépe večer před spaním)
Po několika měsících, kdy si už budete myslet, že jste doma všichni sehraní a zaběhlí, začněte věnovat pozornost tomu, abyste dělali tyto rituály den co den a ve stejnou dobu. Vaše děťátko tak získá pocit důvěry a bezpečí, protože bude vědět, co ho předem čeká.
Děti jsou už od malička velmi přizpůsobivé, a tak je nejlepší čas na to, dát jim jasné pravidla pro jejich spokojenost.

Večerní ukládání do postele

Co je bezpochyby nejzákladnější věcí v režimu, je večerní ukládání do postýlky. Dítě byste měli dávat spát ve stejnou dobu a vše, co ke spaní potřebuje, mu denně dopřát. Udělejte mu večer z usínání rituál, který mu pomůže lépe usnout, a to na dlouhou dobu.
Noční světlo, kolotoč, ukolébavky, plyšák, dudlík– to vše vám pomůže lépe ho uspat, pokud rituál budete opakovat každý večer.
spánek mimča

Režim pomůže i vám

Režim vašeho děťátka může do značné míry usnadnit váš uspěchaný a náročný den. Jestli si uděláte ve všem systém a předem budete nastaveni na nějaký řád, na který si vy a vaše dítě brzy zvyknete, bude se vám snadněji organizovat váš čas a plány, které chcete podniknout. Samozřejmě, že se může stát, že režim z nějakých důvodů nedodržíte, ale nezapomeňte se ho držet, protože ho potřebujete hlavně vy a v neposlední řadě i vaše dítě.