Nádherná dovolená v USA

Spojené státy americké svojí rozlohou zabírají velkou část Severní Ameriky. Jsou složeny z dílčích 50 států a 14 zámořských území. Kromě památek jako je Bílý dům, Golden Gate Bridge a jiné. Zde můžete navštívit i velkou řadu přírodních památek a o dvou významných si povíme níže.
horseshoe bend

1. Grand Canyon

Neboli Velký kaňon se nachází v Arizoně. Jeho hloubka je 1600 metrů a šířka okolo 16 kilometrů. Na vzniku této světové přírodní památky se z největší části podílela řeka Colorado, která protéká na dně kaňonu. Národním parkem byla tato památka uznána roku 1919. Průměrná návštěva se ročně pohybuje okolo 4 milionů. Grand kanyon je jedním ze známých sedmi divů světa, a proto byste se po cestě Spojenými státy zde měli určitě zastavit. Užijete si nádhernou podívanou. Obecná rozloha kaňonu je 446-450 km. Navštívit lze 3 části – severní, západní a jižní. Podle turistů je nejoblíbenější jižní část. Pokud se na toto místo vydáte, tak vás s největší pravděpodobností bude čekat suché klima beze srážek. Srážky jsou typické pro toto území na konci léta. Rozdíly teplot jsou znatelné pro spodní část kaňonu a horní. Ve vyšších nadmořských výškách se teploty v létě pohybují okolo 30 °C, naopak na dně i přes 40 °C. V samotném parku můžete i přenocovat. Ubytovat se je možné v hotelu, nebo kempu. Možný je i vyhlídkový let, pak si můžete být jistí, že vám nic důležitého neunikne.
dvojitá duha

2. Yellownstonský národní park

Je jeden z nejkrásnějších a zároveň nejstarších národních parků na světě. Rozkládá se v západní části USA, na území Wyomingu. Název je odvozený podle žlutého zabarvení skal. Rozloha parku je zhruba 9 000 kilometrů. Co se týká přírodních úkazů, tak máme na výběr hned z několika. Najdeme tady okolo 290 vodopádů, několik stovek termálních pramenů a stále aktivních gejzírů. Flóra v podobě lesů a travin zde zaujímá jen asi 15 % veškerého území, zbytek tvoří voda. Z fauny je tu celkem hojně k vidění medvěd grizzly, vlci, bizoni, nebo jeleni wapiti.